+48 724 950 700

Bulwary Wiślane

Krakowskie Bulwary Wiślane, czyli nadwiślańska zabudowa powstała dla ochrony przed powodziami, ciągną się od ujścia rzeki Wilgi do mostu Kotlarskiego. Zbudowano je na początku XX wieku i natychmiast po tym po obu stronach Wisły zaczęły się pojawiać przeładownie i przystanie.

Dziś Bulwary są dla mieszkańców Krakowa ulubionym miejscem spacerów i pikników. Osobom, które zapragną spędzić tu trochę więcej czasu, służą noclegiem nasze wygodne Apartamenty Lemir znajdujące się w centrum Krakowa. Malownicze nadwiślańskie alejki, ścieżki rowerowe i trawniki u stóp Wawelu w upalne letnie dni przyciągają tłumy krakowian i turystów. Wielkie zainteresowanie budzi zionąca ogniem figura Smoka Wawelskiego. Dodatkową atrakcją w tej części miasta jest powstała po zasypaniu koryta Rudawy ulica Retoryka z pięknymi secesyjnymi budynkami.

Bulwary znajdują się w ścisłym centrum miasta, gdzie można pysznie zjeść – również na jednej z pływających po rzece restauracji – i znaleźć wygodny nocleg. Jeśli chodzi o luksusowe apartamenty Kraków ma wiele do zaoferowania. Zachęcamy do spędzenia czasu w tym uroczym zakątku miasta!


U nas zrealizujesz bon turystyczny