+48 724 950 700

Kazimierz

Kazimierz to dawna żydowska dzielnica Krakowa, która obecnie stała się ośrodkiem życia towarzyskiego. Mimo wyrastających tu jak grzyby po deszczu kawiarni, restauracji i pubów, zachowała zabytkową zabudowę oraz niezwykłą atmosferę.

Od XIV przez kilka stuleci Kazimierz był niezależnym miastem. Pod koniec XVIII wieku, w trakcie Sejmu Czteroletniego, podjęto decyzję o jego włączeniu do Krakowa. Zamieszkany głównie przez ludność żydowską, po II wojnie światowej opustoszał i został mocno zaniedbany. W ostatnich latach jednak rozkwita na nowo jako tętniąca życiem dzielnica kawiarni, restauracji i klubów. Możliwość noclegu na krakowskim Kazimierzu oferują nasze nowoczesne i wygodne apartamenty.

W labiryncie urokliwych zaułków można się tu natknąć na imponujące zabytki. Należą do nich dawne synagogi – Stara, Tempel, Kupa czy Remu z jednym z najstarszych cmentarzy żydowskich w Europie. Warto również zwiedzić Kościół Na Skałce oraz Kryptę Zasłużonych, a także Plac Wolnica z dawnym budynkiem ratusza, gdzie obecnie mieści się Muzeum Etnograficzne.

Kazimierz jest dzielnicą, której absolutnie nie można przegapić w trakcie swojej wizyty w Krakowie! A Lemir apartamenty w Krakowie to doskonały pomysł na nocleg w tej części miasta.

 


U nas zrealizujesz bon turystyczny